2024. május 11, szombat - Ferenc

2024. Április 28. 08:15, vasárnap | Helyi sport
Forrás: MTI-ZÁGRÁB

Cselgáncs Eb - Tóth Krisztián ezüstérmes.

A 90 kilogrammos Tóth Krisztián ezüstérmet nyert szombaton a zágrábi olimpiai kvalifikációs cselgáncs Európa-bajnokságon.

Az MTK Budapest olimpiai bronzérmese a döntőben az azeri Eldzsan Hadzsijevvel találkozott, aki eddig hét World Tour-érmet gyűjtött, de Eb-n vagy vb-n még nem állt dobogóra.A 29 éves Tóth ugyanakkor világbajnoki ezüst- és bronzéremmel büszkélkedhetett, kontinenstornákról pedig egy ezüstnél és három bronznál tartott.
Kettejük eddigi egyetlen meccsét a 21 éves ellenfél nyerte januárban a portugáliai Grand Prix-n. A második csata két perc elteltével dőlt el, amikor Hadzsijev egy horogdobásra vazaarit kapott, majd leszorítással folytatta az akciót, és a második vazaaari már ippongyőzelmet ért.
A 29 éves Tóth ötödször állhat Eb-dobogóra, és ő szerezte meg a magyar cselgáncssport 30. Eb-ezüstjét.

A zágrábi seregszemle vasárnapi zárónapján a vegyes csapatversenyre kerül sor, a magyar válogatott részvételével.

2024. Május 11. 15:25, szombat | Helyi sport

Kajak-kenu vk - Kopasz győzött, három magyar érem szombaton délután.

A magyar versenyzők egy arany- és két bronzérmet szereztek a szombat délutáni döntőkben a szegedi kajak-kenu világkupa-versenyen.

2024. Május 11. 11:21, szombat | Helyi sport

Kajak-kenu vk - Négy magyar érem, közte egy arany szombaton délelőtt.

A magyar versenyzők négy érmet, egy-egy aranyat és ezüstöt, valamint két bronzot szereztek a szombat délelőtti döntőkben a szegedi kajak-kenu világkupa-versenyen.

2024. Május 11. 09:00, szombat | Helyi sport

Sportkavalkád - sportválasztó és nosztalgia sportnap, 2024. május 31-én, a Sportcentrumban!

Válassz sportot Salgótarjánban! 2024. május 31-én, a Sportcentrumban! A salgótarjáni Városi Sportcentrumban sportválasztó és nosztalgia sportnapra várják az érdeklődőket.

2024. Május 11. 08:58, szombat | Helyi sport

Sportoló Nemzet sportszakmai országjárás indul májusban.

Sportoló Nemzet sportszakmai országjárás indul május elején, azzal a céllal, hogy a lehető legtöbb ember megismertessen a sport területén az elmúlt 14 évben elért eredményekkel.